!!!!!INFORMACJA!!!!!

W związku z dużym wzrostem zachorowań na Covid-19 oraz apelem Ministra Zdrowia, a także w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gminy, zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu telefonicznego z pracownikami GOPS – szczegółowe dane kontaktowe można uzyskać na stronie internetowej GOPS w Raciechowicach: https://gopsraciechowice.pl/kontakt oraz zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy składania wniosków i przesyłania korespondencji do GOPS za pośrednictwem platformy ePUAP:/raciechowicegops/skrytka, jak również drogą mailową (gops@raciechowice.pl).

PRZYPOMINAMY:

Wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ w marcu składamy wyłącznie online przez:

– portal Emp@tia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej,

– bankowość elektroniczną,

– portal PUE #ZUS.

Terminy składania i rozpatrywania wniosków na nowy okres 2021/2022 oraz wypłat świadczenia wychowawczego w zależności od miesiąca złożenia wniosku:

• Złożenie wniosku w okresie luty – kwiecień 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do dnia 30 czerwca 2021 r.

• Złożenie wniosku w maju 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia,z wyrównaniem od czerwca, nastąpi najpóźniej do dnia 31 lipca 2021 r.

• Złożenie wniosku w czerwcu 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia,z wyrównaniem od czerwca, nastąpi najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2021 r.

• Złożenie wniosku w lipcu 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia,z wyrównaniem jedynie od lipca, nastąpi najpóźniej do dnia 30 września 2021 r.

• Złożenie wniosku w sierpniu 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia, z wyrównaniem jedynie od sierpnia, nastąpi najpóźniej do dnia 31 października 2021 r.

Ważne!

• Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w miesiącu czerwcu 2021 r. wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2021 r.

• Złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2021 r.

• Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2021 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Najbezpieczniejsza forma złożenia wniosek o „500+” to złożyć go przez internet. To zdecydowanie najszybsza i najprostsza forma składania wniosków. Co ważne, bez konieczności osobistej wizyty w siedzibie GOPS i bez kolejek.

Od 1 kwietnia 2021 r. wnioski o świadczenie 500+ będą przyjmowane drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w GOPS lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej – wniosek wypełniony można przesłać na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciechowicach, 32-415 Raciechowice 277.

Zespół GOPS w Raciechowicach